خبر

ساخت وبلاگ


آبیاری دستی همان روش سنتی و قدیمی آب دادن است. دستگاه مه پاش گلخانه یا سیستم مه پاش از بهترین روش های سرمایشی است که از بازده ی بالایی برخوردار است و به همین دلیل به رطوبت ساز نیز مشهور می باشد. سیستم مه پاش گلخانه یا سیستم میست، گرمای محیط را کاهش می دهد و باعث افزایش رطوبت محیط می شود. هر چه قطر ذرات آب تولید شده توسط دستگاه مه پاش گلخانه یا سیستم مه پاش ریز تر و کوچکتر باشد، تبخیر ذرات بیشتر و سریع تر بوده و بازده دستگاه مه پاش بیشتر می شود. اندازه ذرات و اثر خیس کنندگی نسبت به مدل دستگاه مه پاش خانگی کمتر است. این مه پاش های خانگی در مدل ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند و مناسب استفاده در دکوراسیون خانه های مسکونی نیز می باشند. در مورد این گونه از کارواش ها باید بگوییم که کارواش خانگی در واقع یک دستگاه شستشوی مکانیزه از رده دستگاه های نظافت صنعتی می باشد که از قدرت پاشش آب با فشار بالا جهت انجام عملیات شستشو استفاده می نماید .این نوع از کارواش ها دسته ای از شوینده های فشار قوی می باشند که بیشترین فشار قابل ارائه به وسیله ی ان ها کمتر از ۲۰۰ بار است.واغلب در عملیات نظافت و شستشوی سبک بیرون از خانه مانند تمیز کردن باربیکیو ،شستن ماشین،موتور و دوچرخه ،نظافت پاسیو،شستشوی سنگ فرش پیاده رو ،شستشوی نمای خانگی ،پنجره ها ،فنس ونرده ها وحتی گاهی اوقات به منظور استفاده از نماشویی حرفه ای به کار برده می شوند. 

از دهه 90 میلادی، رشد گروه اینتر پمپ در خارج از بخش پمپ پیستونی با خرید شرکت های پیشرو در زمینه تولید حرفه ای دستگاه های تمیز کننده صنعتی و موتورهای الکتریکی آغاز شد. دستگاه مه پاش با فشار بالا یا مه پاش صنعتی: در دستگاه مه پاش صنعتی یا سیستم مه پاش صنعتی از یک پمپ مه پاش فشار قوی استفاده می شود، اندازه ذرات بسیار ریز بوده به نحوی که به محض دریافت گرمای محیط سریعا تبخیر می شوند. در این سیستم مه ساز آب روی سطح گیاه یا کف نمی نشیند چون قبل از اینکه ذرات به سطح برسند به علت بسیار ریز بودن، کاملا و خیلی سریع تبخیر می شوند. علاوه بر این ها سیستم مه پاش گلخانه یا دستگاه مه پاش مانند یک عامل در برابر حشرات موذی و گرد و غبار عمل می کند و محیطی مطلوب ایجاد می کند. مقدار آب نیز بستگی به عواملی مانند محصول زیر کشت، منطقه کشت، شرایط اب و هوایی و… پیادهسازی این روش همانند آبیاری قطره ای است، با این تفاوت که به صورت زیر زمینی و نشتی انجام می شود.

برای از بین بردن ویروس ها و میکروب های موجود در سالن های مرغداری از مواد ضد عفونی کننده استفاده می شود که این امر باعث می شود ترجیحا از نازل های با سایز بزرگتر در سیستم مه پاش مرغداری استفاده شود. سیستم مه پاش برای خنک کردن محیط های باز استفاده می گردد که با کم کردن دما تا40 درجه بدون زیاد شدن رطوبت هوای اطراف را سرد و خنک می نماید. در این مدت، قطرات با جذب حرارت محیط، تبخیر می شوند و این امکان را ایجاد می کنند که دمای محیط بدون افزایش قابل توجه رطوبت تا 22 درجه کاهش یابد. آبیاری انواع گلخانه با توجه به فضای آنها، بستر کشت، محصولات درحال پرورش و… در ادامه با تایمر آبیاری قطرهای مخصوص گلدانها و باغچه آشنا خواهید شد . لوله مخصوص مه پاش و میکرو آبپاش ورسک سبک و سیاه رنگ بوده و توانایی تحمل فشارهای بالا را نیز دارد بنابراین بسیار مناسب و ایده آل برای استفاده در انواع سیستم های مه پاش و مکان های مختلف است .

بیشترین استفاده از لوله مخصوص مه پاش و میکرو آبپاش در سیستم های خنک کنند در فضای خارجی ، کنترل دمای گلخانه ها ، کاهش گرد و غبار ، کنترل بو و دیگر مواردی که کنترل شرایط آب و هوایی در داخل و یا فضای بیرون نیاز است می باشد. صرفه جویی در هزینه ها: همان­گونه که در بالا به آن اشاره کردیم، صرفه جویی در مصرف آب، یکی از مزایای استفاده از تایمر آبیاری است. جالب اینجا است که هر یک از کاربران این تایمر آبیاری هوشمند می توانند به هر یک از ایستگاه های تعبیه شده در آن یک زمان تأخیر اضافه نمایند و این خود موجبات بهبود عملکرد کنترلر را فراهم می آورد. پمپ های الکترومغناطیسی برای پمپاژ فلزات مایع ، که برای خنک کننده راکتورهای هسته ای استفاده می شوند ، استفاده می شوند. شایان ذکر است عموما در ساخت دستگاه مه پاش خانگی از 8 عدد نازل و 10 متر شیلنگ استفاده می شود. بنابراین بدون خیس شدن، گیاهان گرمای گلخانه را جذب می کنند و باعث خنک شدن آن می شوند. اما تعدادی از محصولات وجود دارند که نسبت به خیس بودن شاخه خود حساسیتی ندارند و می توانند شاخ و برگ خیس را تحمل نمایند.

https://abniro.com/car-wash-pump/%D9%BE%D9%85%D9%BE-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B4/

خبر...
ما را در سایت خبر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : برق barghmag بازدید : 324 تاريخ : جمعه 27 خرداد 1401 ساعت: 21:51