خبر

ساخت وبلاگ

شرکت های کبک اکنون می توانند نیروی کار خارجی بیشتری استخدام کنند

 
محل های کار کبک اکنون می توانند تا 20٪ کارمندان خارجی موقت را در اختیار داشته باشند.
 
اقدامی که قبلا اعلام شده بود که به کارفرمایان کبک اجازه می داد کارگران خارجی موقت بیشتری را استخدام کنند، در 10 ژانویه اجرایی شد.
محل های کاری کبک اکنون می توانند از کارکنان تا 20% کارگران موقت پشتیبانی کنند که این تعداد از 10% بیشتر است. این اقدام برای مشاغل در بخش‌های خاص زیر که توسط کبک شناسایی شده است اعمال می‌شود:
  • تجارت خرده فروشی به استثنای مواد غذایی؛
  • خدمات اقامتی و غذایی؛
  • تولید مواد غذایی، آشامیدنی و تنباکو؛
  • مدیریت شرکت ها و شرکت ها و خدمات اداری، پشتیبانی و سایر خدمات؛
  • مراقبت های بهداشتی؛
  • جنگلداری و جنگلداری؛
  • تولید محصولات فلزی ساخته شده;
  • تولید محصولات پلاستیکی و لاستیکی;
  • تولید محصولات چوبی.
 
این اقدام آخرین مورد از یک سری اقداماتی است که توسط استان برای ایجاد انعطاف‌پذیری بیشتر برای کارفرمایان کبک که تحت  برنامه کارگران خارجی موقت  (TFWP) استخدام می‌کنند، اجرا شده است.
در 6 دسامبر 2021، کبک اعلام کرد که برخی از مشاغل کم مهارت و غیر ماهر (سطح D) طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) اکنون از الزامات تبلیغات و استخدام TFWP مستثنی هستند.
در 31 آگوست 2021، دولت اعلام کرد که کارگران خارجی موقت که در کبک اقامت دارند و توسط کبک به عنوان کارگران ماهر انتخاب شده‌اند، می‌توانند برای کارفرمای مورد نظر خود برای کارفرمای مورد نظر خود درخواست دهند و برای کارفرمای دائمی کار کنند . اقامت توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) پردازش می شود.
همچنین انتظار می رود مسیر جدیدی تحت برنامه (IMP) به نام IMP+ ایجاد شود که ممکن است منجر به صدور 7000 مجوز کار معاف از LMIA در سال برای دارندگان CSQ در خارج از کشور شود. IMP+ به این افراد اجازه می‌دهد تا ورود خود به کبک را برای استخدام و کمک به تامین نیازهای نیروی کار در بخش‌های کلیدی سرعت بخشند.
این تغییرات بخشی از یک پروژه آزمایشی است که تا 31 دسامبر 2024 ادامه دارد و برای افزایش تعداد کارگران خارجی موقت در مشاغل کبک طراحی شده است که با نیاز اساسی به کارمندان مواجه هستند.
کبک سال 2021 را با کمترین نرخ بیکاری در کانادا با 4.6 درصد به پایان رساند. طبق آخرین داده های اداره آمار کانادا ، نرخ بیکاری در سطح ملی در ماه دسامبر 5.9 درصد بود که نزدیک به سطح قبل از همه گیری بود.
نحوه استخدام یک کارگر خارجی موقت در کبک
شروع و تکمیل فرآیند مهاجرت اولیه بر عهده کارفرما است. به طور کلی، پیشنهاد کار اولین گام در فرآیند استخدام است.
به استثنای مشاغلی که از ارزیابی تاثیر بازار کار معاف هستند، برای کارمند احتمالی به LMIA و گواهی پذیرش کبک (CAQ) نیاز دارید.
کارمند باید برای مجوز کار از IRCC درخواست دهد. برای درخواست مجوز کار، کارگر به طور کلی به اسنادی مانند نامه پیشنهاد شغلی، قرارداد و یک کپی از LMIA نیاز دارد.
LMIA سندی است که توسط Employment and Social Development Canada ارائه شده است که به یک تبعه خارجی اجازه می دهد تحت TFWP استخدام شود. LMIA مثبت نشان می دهد که هیچ کارگر یا مقیم دائم کانادا برای شغل پیشنهادی در دسترس نیست.
پس از ورود به کانادا، کارگر خارجی باید برای دریافت مجوز کار موقت به اداره خدمات مرزی مراجعه کرده و سپس کار را آغاز کند.
خبر...
ما را در سایت خبر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : برق barghmag بازدید : 187 تاريخ : سه شنبه 29 شهريور 1401 ساعت: 19:09